search

Postawy młodzieży ponadgimnazjalnej wobec przeszłości i historii Polski XX wieku - Krzysztof Malicki, Krzysztof Piróg

11,55 zł
Brutto
Książka Krzysztofa Malickiego i Krzysztofa Piroga jest ważna z kilku powodów. Dotyczy potocznych wyobrażeń o przeszłości historycznej w odniesieniu do Polski, koncentruje się na młodzieży (uczniowie), podejmuje oryginalne problemy (których nikt przed nimi na tę skalę nie podjął), a poza tym może mieć konsekwencje dla programów kształcenia, co autorzy wyjaśniają we wstępie.
Ilość

  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy UWAGA: Z POWODU URLOPU WSZYSTKIE ZAMÓWIENIA BĘDĄ REALIZOWANE PO 22 MAJA 2024 R.

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

Książka Krzysztofa Malickiego i Krzysztofa Piroga jest ważna z kilku powodów. Dotyczy potocznych wyobrażeń o przeszłości historycznej w odniesieniu do Polski, koncentruje się na młodzieży (uczniowie), podejmuje oryginalne problemy (których nikt przed nimi na tę skalę nie podjął), a poza tym może mieć konsekwencje dla programów kształcenia, co autorzy wyjaśniają we wstępie. Podstawą analizy jest duża próba ogólnokrajowa (3774 respondentów), a więc wyniki dają pewne podstawy do snucia uogólnień.
Z recenzji wydawniczej Prof. dr. hab. Henryka Domańskiego
Interesując wyniki przynosi analiza odpowiedzi na pytania z wykorzystaniem materiałów wizualnych, najczęściej dobrze zakorzenionych w świadomości społecznej i stanowiących konieczne obrazy związane z ważnymi okresami historii XX wieku. Według 18,8% respondentów zdjęcie sowieckiego żołnierza wieszającego radziecką flagę na Reichstagu wykonano podczas powstania warszawskiego. W przedstawionej na zdjęciu umundurowanej postaci gen. Wojciecha Jaruzelskiego 23,7% uczniów rozpoznało postać Edwarda Gierka lub Władysława Gomułki. Według 15,9% uczniów kościół mariacki w Krakowie to przykład budowli odbudowanej ze zniszczeń po II wojnie światowej. […] Mając na uwadze edukację w zakresie historii (zarówno szkolną, jak i pozaszkolną) wydaje się, że najbardziej pożądane byłoby kreowanie postaw, które potrafią łączyć zainteresowanie faktograficzną wiedzą z szerszą refleksją nad relacjami i zależnościami pomiędzy teraźniejszością i przeszłością oraz takich, które emocjonalne sądy i dyspozycje do zachowań (przedmiotem których jest historia w swych różnorodnych postaciach) potrafią łączyć z faktograficzną i rzetelną wiedzą historyczną […]. Oznacza to zwrócenie szczególnej uwagi na postawy monumentalno-historyczne (niestwierdzone w zbyt szerokim stopniu w trakcie badania) oraz postawy pełne.


ISBN 978-83-7683-125-1
Rok wydania 2016
Stron 274
Wymiary 145×205
50 egz.
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.