search

Kulturowe aspekty struktury społecznej Fundamenty Konstrukcje Fasady - red. Piotr Gliński, Ireneusz Sadowski, Alicja Zawistowska

14,70 zł
Brutto
Niewątpliwej komplikacji zasad organizujących dzisiejsze społeczeństwa nie musi towarzyszyć kompletny zanik podstawowych osi podziałów, choć coraz częściej podnosi się kwestię istnienia społeczeństwa jako wspólnoty społecznej, a co najmniej mówi się o – jak proponują Ulrich Beck czy Zygmunt Bauman – „społeczeństwie zindywidualizowanym”.
Ilość

  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy UWAGA: Z POWODU URLOPU WSZYSTKIE ZAMÓWIENIA BĘDĄ REALIZOWANE PO 22 MAJA 2024 R.

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

Struktury społeczne nieustannie poddawane są dynamicznym przeobrażeniom. Obserwujemy je jako fenomen coraz bardziej złożony lub – jak twierdzą niektórzy – rozmyty. O ile w czasach przednowoczesnych ściśle zinstytucjonalizowanych charakter warstw nie pozostawiał złudzeń, co do organizacji grup i kategorii społeczeństwa, o tyle dziś mniej jednoznaczne wydaje się już samo istnienie klas. Popularne stało się stwierdzenie ich zgonu, choć – być może – jest to pogłoska rozpowszechniana nieco przedwcześnie. Niewątpliwej komplikacji zasad organizujących dzisiejsze społeczeństwa nie musi towarzyszyć kompletny zanik podstawowych osi podziałów, choć coraz częściej podnosi się kwestię istnienia społeczeństwa jako wspólnoty społecznej, a co najmniej mówi się o – jak proponują Ulrich Beck czy Zygmunt Bauman – „społeczeństwie zindywidualizowanym”.
Opisując kompozycję społeczeństwa socjologowie chętnie sięgają po metafory. Najczęściej stosowane w naszej dyscyplinie zapożyczenia pochodziły z biologii (organicyzm, Durkheimowska morfologia) czy geologii (warstwy, stratyfikacja). W związku ze wspomnianymi wyżej przemianami w życiu społecznym warto zatem poszukać nieco odmiennych wzorów opisu struktury i jej przejawów. Na myśl przychodzi przede wszystkim metafora architektoniczna – stąd tytułowe „fundamenty”, „konstrukcje” i „fasady”. Konstrukcje można utożsamić z podstawowymi zasadami organizującymi społeczeństwo, fasady z ich emanacją czy korelatami, takimi jak aspiracje, postawy i wzory zachowań, a fundamenty z podstawowymi wartościami, na których zbudowany jest porządek społeczny. Teksty zawarte w niniejszej książce omawiają każdy z tych trzech aspektów struktury społecznej.

Rok wydania 2010
ISBN: 978-83-7683-023-0
stron: 404
wymiary: 15×23 cm
oprawa miękka
Wydawca: Instytut Filozofii i Socjologii PAN
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.