search

Antynomie radykalizmu. Fenomenologia polityczna w Niemczech 1914-1933 - Andrzej Gniazdowski

19,95 zł
Brutto
Z uwagi na kontekst historyczny podjętych w książce badań, ich przedmiotem będzie musiała stać się relacja, w jakiej radykalizm fenomenologii pozostawał do innych postaci również politycznego radykalizmu: zarówno do kierującego się idea walki klas radykalizmu społecznego Marksa, jak i do opartego na idei więzi krwi i higieny rasowej radykalizmu niemieckiej rewolucji narodowej.
Ilość

  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

Główne pytanie książki można sformułować następująco: jakiego typu filozofia polityczna rozwijała radykalna z definicji fenomenologia, gdy naród niemiecki szykował się do wprowadzenia w czyn tego, czego inne narody dokonywały dotychczas głównie w myślach? Tak sformułowane, pytanie to zmierza do usytuowania fenomenologii w kontekście nie tylko innych postaci filozofii i myśli politycznej w Niemczech. Z uwagi na kontekst historyczny podjętych w książce badań, ich przedmiotem będzie musiała stać się relacja, w jakiej radykalizm fenomenologii pozostawał do innych postaci również politycznego radykalizmu: zarówno do kierującego się idea walki klas radykalizmu społecznego Marksa, jak i do opartego na idei więzi krwi i higieny rasowej radykalizmu niemieckiej rewolucji narodowej.
Andrzej Gniazdowski, ur. 1964, pracuje w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Opublikował m.in.: Filozofia i gilotyna. Tradycjonalizm Josepha de Maistre’a jako hermeneutyka polityczna (Warszawa 1996), Polityka i geometria. Fenomenologia Edmunda Husserla a problem demokracji (Warszawa 2007).

Rok wydania 2015
ISBN: 978-83-7683-115-2

stron: 432
wymiary: 13,5×20,5 cm
oprawa miękka
Wydawca: Instytut Filozofii i Socjologii PAN
19 egz.
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.