search

Obszary wiejskie w Polsce. Różnorodność i procesy różnicowania - red. Hanna Podedworna, Andrzej Pilichowski

3,78 zł
Brutto
Celem niniejszego tomu jest rozważenie wybranych kwestii dotyczących intensywnych zmian zachodzących na polskiej wsi. Punktem odniesienia uczyniono pierwszą dekadę nowego stulecia naznaczoną m.in. przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej.
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

Tempo, charakter i następstwa zmian dokonujących się w przestrzeni wiejskiej budzą zaniepokojenie badaczy, polityków i samych mieszkańców wsi, którzy formułują pytania i zgłaszają obawy dotyczące jej przyszłości. Socjologowie wsi zainteresowani analizą procesów przeobrażeń wsi także uczestniczą w toczącej się debacie społecznej, poszukując odpowiedzi na pytanie, jaki będzie jej przyszły model. Jaka będzie wieś jutra w Polsce, biorąc pod uwagę jej zasoby naturalne i społeczne oraz tendencje rozwojowe? (…) Kontekst lokalny staje się zmienną różnicującą zasoby i szanse rozwojowe społeczności wiejskich. Od ich siły, zdolności do organizacji działań zbiorowych i mobilizacji zasobów wewnętrznych zależą warunki życia i szanse na rozwój. (…)
Celem niniejszego tomu jest rozważenie wybranych kwestii dotyczących intensywnych zmian zachodzących na polskiej wsi. Punktem odniesienia uczyniono pierwszą dekadę nowego stulecia naznaczoną m.in. przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Ważna dla autorów była ocena w tym kontekście kwestii użyteczności (poznawczej i aplikacyjnej) wybranych przez nich perspektyw teoretycznych. Jako wyjściową i zasadniczą cechę współczesnych obszarów wiejskich przyjęto – za Krzysztofem Gorlachem – „ich różnorodność i różnicowanie”.

Rok wydania: 2011
Wydawca: Instytut Filozofii i Socjologii PAN
ISBN : 978-83-7683-042-1
Stron: 236
Oprawa miękka
Wymiary:15,5 x 23,5 cm
2 egz.
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.