search

Społeczna teoria stosunków międzynarodowych - Alexander Wendt

19,95 zł
Brutto
Korzystając z dorobku teorii społecznej i filozofii, Alexander Wendt rozwija teorię systemu międzynarodowego jako konstrukcji społecznej.
Ilość

  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

Pierwsza książka w nowej serii
Teoria Stosunków Międzynarodowych
pod redakcją naukową Wojciecha Kosteckiego

Korzystając z dorobku teorii społecznej i filozofii, Alexander Wendt rozwija teorię systemu międzynarodowego jako konstrukcji społecznej. Autor wyjaśnia główne twierdzenia podejścia konstruktywistycznego i prezentuje strukturalistyczne i idealistyczne spojrzenie na świat, kontrastujące z indywidualizmem i materializmem, stanowiącymi fundament głównego nurtu teorii stosunków międzynarodowych.
Konstruuje kulturową teorię polityki międzynarodowej, w której podstawową determinantą jest to, czy państwa widzą w sobie nawzajem wrogów, rywali czy przyjaciół. Te role są pochodnymi kultur anarchii, nazywanymi odpowiednio hobbesowską, locke’owską i kantowską. Kultury anarchii to wspólne idee, które w zasadniczy sposób wpływają na znaczenie potęgi państw i kształtowanie się interesów, a tym samym generują tendencje zachowań w systemie międzynarodowym.
Książka Alexandra Wendta jest klasycznym dziełem z dziedziny teorii stosunków międzynarodowych, stale obecnym na liście lektur akademickich. Charakterystyczne dla Wendta połączenie realizmu naukowego, holizmu i tego, co nazywa idealizmemj, prowokuje do dyskusji i przemyśleń.
Robert O. Keohane, Review of International Studies

Książka stanie się podstawowym podręcznikiem na co najmniej trzech kierunkach studiów: stosunkach międzynarodowych, politologii i socjologii. Wynika to z jej zakresu, obejmującego procesy zachodzące we współczesnej zbiorowości międzynarodowej i wyeksponowania przez Autora ich społecznych uwarunkowań.
Wojciech Kostecki, SWPS Warszawa

przekład Włodzimierz Derczyński
ISBN: 978-83-7383-263-3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok wydania: 2008
Liczba stron: 397
Uwagi: pierwsze polskie wydanie
Oprawa: twarda
Format: B-5
98 egz.
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.