search

ODNAJDYWANIE JĘZYKA DYSCYPLINY - Helena Markowska-Fulara

17,85 zł
Brutto
Literaturoznawstwo wileńskie i warszawskie 1809-1830
Ilość

  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy UWAGA: Z POWODU URLOPU WSZYSTKIE ZAMÓWIENIA BĘDĄ REALIZOWANE PO 22 MAJA 2024 R.

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

ISBN: 978-83-66448-438
Helena Markowska-Fulara opisuje w swej książce warunki, które pozwoliły narodzić się w Polsce temu, co dzisiaj nazywamy literaturoznawstwem. Autorka posługuje się różnymi narzędziami metodologicznymi, ale najbliższe jej pozostaje spojrzenie historyka nauki. Takiego historyka, który nie szuka jednej, determinującej badane zjawisko przyczyny (czysto konceptualnej lub społecznej, gospodarczej, politycznej), lecz pokazuje splot różnych okoliczności (łącznie z biograficznymi), które w sumie przyczyniły się do powstania u nas wiedzy o literaturze w określonym kształcie, z polonistyką jako dziedziną ośrodkową i tłem komparatystycznym. [...] autorka potrafiła z takiego tworzywa, nasyconego zresztą przez nią bogatszym historycznym konkretem, skomponować rzecz, którą można odczytywać nie tylko jako dzieje określonej dyscypliny, ale i jako przypowieść jak rodzą się akademickie praktyki oraz jak przekształca się ogólna świadomość kulturowa.
(z recenzji prof. Zdzisława Łapińskiego)

Helena Markowska-Fulara dr, pracuje w Zakładzie Poetyki, Teorii Literatury i Metodologii Badań Literackich na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, absolwentka MISHiS UW (polonistyka, cywilizacja śródziemnomorska). Interesuje się literaturą i wiedzą o literaturze oświecenia i romantyzmu. Ważne miejsce w kręgu jej zainteresowań zajmują także Juliusz Słowacki oraz Litwa. Publikowała m.in. w "Pamiętniku Literackim", "Ruchu Literackim", "Zagadnieniach Rodzajów Literackich", "Przeglądzie Humanistycznym".
Wydawnictwo Instytutu Badań Literackich
13 egz.
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.