search

Mrówka na szachownicy - Jan Kurdwanowski

99,96 zł
Brutto
Książka Kurdwanowskiego „Mrówka na szachownicy” jest gorąca. Ma niemal charakter dziennika, chociaż pisana w wiele lat po zdarzeniach, jest plastyczna, pełna ognia, kurzu i błota. Zawiera poruszające literackie fragmenty i przejmujące obrazy. Autor niczego nie ukrywa.
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

Wydawało się, że o Powstaniu nie można już napisać niczego nowego w dziedzinie wspomnienia, gorącego wspomnienia. Nieprawda. Książka Kurdwanowskiego „Mrówka na szachownicy” jest gorąca. Ma niemal charakter dziennika, chociaż pisana w wiele lat po zdarzeniach, jest plastyczna, pełna ognia, kurzu i błota. Zawiera poruszające literackie fragmenty i przejmujące obrazy. Autor niczego nie ukrywa. Pisze o strachu, o kucaniu, by załatwić potrzebę fizjologiczną, z lękiem, że wtedy zabiją, ale tez, że kolega podwędzi karabin, pisze o erotycznych marzeniach, o zawiściach, o głupocie dowódców. A jednak to wcale nie burzy heroizmu, wprost przeciwnie. Oto zwykli ludzie, tak przerażająco młodzi, dokonują rzeczy niemożliwej. Prawie bez broni, bez żadnego bojowego doświadczenia walczą tak długo wśród osuwających się ruin i placów, gdzie chodzili na randki, w ruinach podwórek, gdzie tak niedawno bawili się w piłkę i w wojnę.

Rok wydania: 1999
Wydawnictwo Mentor
wydanie krajowe II
ISBN: 83-912236-1-2
Stron: 375
Oprawa miękka
Wymiary: 16,5 x 23,5 cm
2 egz.
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.