search

Filozofia znaku - Josef Simon

8,40 zł
Brutto
Przez znaki rozumiemy raczej znaki czasu, które poruszają myślenie poza przyjęty dotąd punkt widzenia – jako to, co rzeczywiste w relacji do myślenia i w relacji do pojęcia możliwych dla tego myślenia „przedmiotów doświadczenia”.
Ilość
Obecnie brak na stanie


  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

Przełożył Jarosław Merecki

Tradycyjna definicja znaku, wedle której znak „reprezentuje” jakieś „znaczenie”, implikuje określoną ontologię znaczenia, która w dziejach filozofii stawała się coraz bardziej problematyczna. Przez znaki rozumiemy raczej znaki czasu, które poruszają myślenie poza przyjęty dotąd punkt widzenia – jako to, co rzeczywiste w relacji do myślenia i w relacji do pojęcia możliwych dla tego myślenia „przedmiotów doświadczenia”. Znakiem jest to, co jest istotne dla doświadczenia tej rzeczywistości. Znakiem jest wszystko, co rozumiemy w nieograniczonym sensie. Filozofię znaku można jednak dzisiaj uprawiać tylko w języku metafizyki. Nie mamy zresztą żadnego innego pojęcia filozofii, jak tylko pojęcie metafizyczne.

Seria: Terminus, tom 35
Rok wydania: 2004
Wydanie pierwsze
Format 130 x 205 mm
Liczba stron: 382
Oprawa miękka
ISBN 83-88164-83-X
Cena katalogowa 47,50 zł
Projekt okładki i stron tytułowych: Magdalena Maria Gozdek
Josef Simon
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.