search

Zawładnąć! Zarys procesualnej teorii władzy - Jadwiga Staniszkis

19,95 zł
Brutto

Kres zdroworozsądkowych analiz władzy (odnoszących się do hierarchii podmiotów i tradycyjnie rozumianych zasobów władzy) następuje obecnie, wraz z pogłębianiem wiedzy o złożoności i sieciowości procesów społecznych.

Ilość

  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

Ostateczny kres intuicyjnego rozumienia przyrody nastąpił wraz z powstaniem teorii względności. Kres zdroworozsądkowych analiz władzy (odnoszących się do hierarchii podmiotów i tradycyjnie rozumianych zasobów władzy) następuje obecnie, wraz z pogłębianiem wiedzy o złożoności i sieciowości procesów społecznych. Prezentowane tu podejście stanowi próbę zmierzenia się z tym wyzwaniem i zaproponowania niezdroworozsądkowej ontologii władzy.
Formalne zdobycie władzy, proces zawładnięcia (czyli narzucenia porządku zgodnego z przyjętą formułą władzy), wreszcie - sterowność (czyli zdolność osiągania przyjętych celów) to trzy odmienne sytuacje. Interesuje mnie przede wszystkim drugi moment tej triady: zawładnięcie.
Jadwiga Staniszkis

Jadwiga Staniszkis - socjolog, profesor w Instytucie Studiów Politycznych PAN, emerytowana profesor Uniwersytetu Warszawskiego, publicystka. Uczestniczyła w protestach studenckich w marcu 1968 r., zasiadała w Komisji Ekspertów Międzyzakładowego Komitetu Solidarności podczas rozmów ze stroną rządową w sierpniu 1980 r. Laureatka Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej za badania będące próbą stworzenia teorii i interpretacji procesów transformacji współczesnej Polski i świata, przedstawione w książkach Postkomunizm (2001) oraz Władza globalizacji (2003). Inne wybrane publikacje: Ontologia socjalizmu (1988), O władzy i bezsilności (2006), Ja. Próba rekonstrukcji (2008), Antropologia władzy (2009).
ISBN: 978-83-7383-596-2

Miejsce wydania: Warszawa
Rok wydania: 2012
Liczba stron: 160
Uwagi: wydanie pierwsze
Oprawa: miękka
Format: A-5

71 egz.
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.