search

Mafia sycylijska. Prywatna ochrona jako biznes - Diego Gambetta

14,70 zł
Brutto
Gambetta przyjmuje w swej pracy podejście interdyscyplinarne. Analizuje zjawisko mafii sycylijskiej z perspektywy teorii racjonalnego działania. Mafia jest przedsiębiorstwem, które produkuje i sprzedaje ochronę.
Ilość

  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

Przełożył Julian Kutyła

Książka Gambetty należy do ważniejszych prac w dziedzinie nauk społecznych, jakie ukazały się na świecie w pierwszej połowie lat 1990-tych. Swoją popularność zawdzięcza nie tylko elektryzującemu tematowi mafii sycylijskiej, ale nade wszystko interdyscyplinarnemu podejściu oraz biegłości metodologicznej.
Gambetta przyjmuje w swej pracy podejście interdyscyplinarne. Analizuje zjawisko mafii sycylijskiej z perspektywy teorii racjonalnego działania. Mafia jest przedsiębiorstwem, które produkuje i sprzedaje ochronę. Jako takie działa na rynku, na którym napotyka konkurencję instytucji państwowych oraz innych grup przestępczych. Niski stopień zaufania w transakcjach rynkowych oraz brak precyzyjnego określenia praw własności mogą wywołać całkowite zablokowanie wymiany ekonomicznej przez podniesienie kosztów transakcyjnych do poziomu, na którym stają się zbyt ryzykowne. Zatem, strony wchodzące w wymianę potrzebują trzeciej strony, która mogłaby dać gwarancję rzetelności, a tę funkcję pełni mafia. Ochrona staje się „substytutem zaufania”. Mafia pełni funkcje regulacji rynku, nadzorując transakcje, ustanawiając ceny, organizując przetargi, gwarantując jakość, egzekwując dotrzymanie obietnic, narzucając zobowiązania, a nawet chroniąc pracowników przed wyzyskiem. Gambetta bada zjawisko mafii od strony ekonomicznej i historii gospodarczej, socjologii, politologii oraz antropologii kulturowej.

Rok wydania: 2009
Wydanie pierwsze
Format 137x220 mm
Liczba stron: 392
Oprawa twarda
ISBN 978-83-7459-081-5
Cena katalogowa 47,50 zł
Ilustracje na okładce i w tekście: Mirosław Andrzejewski
35 egz.
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.