search

Kapitalizm po polsku. Między modernizacją a peryferiami Unii Europejskiej - Krzysztof Jasiecki

21,00 zł
Brutto
Książka ma charakter interdyscyplinarny. Można ją zaliczyć zarówno do prac z zakresu porównawczej ekonomii politycznej, jak i makrosocjologicznej analizy wielości kapitalizmu czy nawet nowej socjologii ekonomicznej lub nowego instytucjonalizmu.
Ilość

  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy UWAGA: Z POWODU URLOPU WSZYSTKIE ZAMÓWIENIA BĘDĄ REALIZOWANE PO 22 MAJA 2024 R.

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

KRZYSZTOF JASIECKI – socjolog, dr hab., profesor w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Bada formowanie się oraz strategie działania polskich elit politycznych i gospodarczych, grupy nacisku i lobbing, materialne oraz społeczne aspekty zamożności i bogactwa, jak również wybrane zagadnienia integracji Polski z UE oraz globalizacji. Autor lub redaktor siedmiu książek i blisko 80 publikacji naukowych. Ważniejsze książki: Grupy interesu i lobbing. Polskie doświadczenia w unijnym kontekście (red., 2011), Lobbing. Sztuka skutecznego wywierania wpływu (wspólnie z Małgorzatą Molędą-Zdziech i Urszulą Kurczewską, 2006), Elita biznesu w Polsce. Drugie narodziny kapitalizmu (2002).

(…) Dynamikę i wyróżniki zmian systemowych w Polsce próbują uchwycić zarówno badacze odwołujący się do typowych narzędzi analiz instytucjonalnej różnorodności kapitalizmu, jak i skupiający się na wariantach kapitalizmu pokomunistycznego wynikających z odmienności ścieżek wyjścia z poprzedniego ustroju. Pierwsi zajmują się standardowymi aspektami analizy instytucjonalnej dotyczącymi koordynacji gospodarki, nadzoru korporacyjnego, stosunków przemysłowych, edukacji i szkolnictwa zawodowego oraz transferu innowacji i przewagi komparatywnej. Natomiast drudzy zwracają większą uwagę na pozaekonomiczne wymiary nowego polskiego kapitalizmu – strategie i dominujące sojusze kluczowych aktorów polityki, instytucje polityczne, dominujące wzory kultury, czynniki sprawcze zmian strukturalnych (w tym formowanie się klas społecznych), zdolność państwa do działania i jego relacje z gospodarką lub formy mobilizacji krajowego biznesu. Książka wykorzystuje inspiracje płynące z obydwu prezentowanych podejść, czego przejawem jest charakterystyka wybranych wyznaczników nowego ustroju, jak również analiza głównych segmentów instytucjonalnych polskiej gospodarki. (…)
(fragment podsumowania książki)

(…) Książka ma charakter interdyscyplinarny. Można ją zaliczyć zarówno do prac z zakresu porównawczej ekonomii politycznej, jak i makrosocjologicznej analizy wielości kapitalizmu czy nawet nowej socjologii ekonomicznej lub nowego instytucjonalizmu. Krzysztof Jasiecki stawia pytanie o możliwość rozszerzenia koncepcji różnorodności kapitalizmu o doświadczenia krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polski, i daje bardzo kompetentny wgląd w debatę o wielości kapitalizmu w kontekście naszego regionu. (…)
(z recenzji prof. dr. hab. Juliusza Gardawskiego)

Rok wydania 2013
ISBN: 978-83-7683-072-8

stron: 486
wymiary: 16,5×23,5 cm
oprawa miękka
Wydawca: Instytut Filozofii i Socjologii PAN
24 egz.
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.