search

Niepełnosprawni studenci w społeczności akademickiej - red. Barbara Gąciarz

17,85 zł
Brutto
Podtytuł: Źródła sukcesów i porażek w integracji społecznej i aktywności zawodowej
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy UWAGA: Z POWODU URLOPU WSZYSTKIE ZAMÓWIENIA BĘDĄ REALIZOWANE PO 22 MAJA 2024 R.

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

Nie ma prostych recept na poprawę szans życiowych osób niepełnosprawnych. Edukacja bez wątpienia powoduje, że szanse na integrację społeczną niepełnosprawnych niepomiernie rosną. Nie każdy rodzaj edukacji jest jednak efektywnie przekuwany w kapitał osobisty ludzi. W praktyce przepustkę do osiągania sukcesu i zapewnienia sobie trwałej pozycji społecznej daje przede wszystkim wykształcenie wyższe. Konsekwencją tej obserwacji jest pytanie, czy osoby niepełnosprawne w Polsce mają pełny dostęp do studiów wyższych i czy mogą bez ograniczeń korzystać z oferty edukacyjnej uczelni. Potoczne obserwacje pozwalają na sformułowanie przypuszczenia, iż jest z tym nie najlepiej, studiujące osoby niepełnosprawne wciąż są raczej wyjątkiem niż normą. Imperatywy: społeczny (realizacja równości praw i zapobieganie dyskryminacji) i ekonomiczny (włączenie do aktywności gospodarczej, wzrost produktywności społecznej), które nakazują umożliwiać studiowanie niepełnosprawnym, napotykają bariery spowodowane zaniedbaniami w tworzeniu odpowiednich warunków technicznych i organizacyjnych, a także z wynikającym z uprzedzeń i stereotypów oporem społecznym wobec ich obecności w życiu codziennym instytucji nastawionych na obsługę sprawnej większości. Uczelnie wyższe nie są wolne od tych negatywnych zjawisk, ale ze względu na swój szczególny status mają powinność realizowania najwyższych cywilizacyjnych standardów postępowania wobec każdego, kto wyraża wolę i gotowość zdobywania wykształcenia. Wychodząc z tych przesłanek zespół socjologów z Wydziału Humanistycznego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zainicjował badania porównawcze nad warunkami i przebiegiem studiowania w uczelni wyższej przez osoby niepełnosprawne. Część ich dorobku skonfrontowanego z doświadczeniami innych uczelni wyższych w Polsce zawiera niniejsza książka.

Rok wydania: 2010
Wydawca: Instytut Filozofii i Socjologii PAN
ISBN: 978-83-7683-018-6
Stron: 294
Oprawa miękka
Wymiary: 15 x 21 cm
1 Przedmiot
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.