search

Symbole w interakcji - Elżbieta Hałas

8,40 zł
Brutto
Socjologię symboliczną należałoby oprzeć na tej podstawowej przesłance, że podział na struktury "symboliczne" i "konkretne" nie jest uzasadniony. Wytrwale wskazywali to już co najmniej pół wieku temu: Robert M. MacIver, Pitirim Sorokin, Georges Gurvitch i, może najgruntowniej, Florian Znaniecki [...]
Ilość
Obecnie brak na stanie


  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy UWAGA: Z POWODU URLOPU WSZYSTKIE ZAMÓWIENIA BĘDĄ REALIZOWANE PO 22 MAJA 2024 R.

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

Można powiedzieć, że socjologia symboliczna już istnieje w wielu zaczątkach, ale nie tworzą one spójnego programu badawczego, nie używa się też takiego określenia. Jej dalszy rozwój wymagałby nie tylko systematyzacji różnych podejść w obrębie samej socjologii, lecz także ustalenia ściślejszych powiązań z antropologią i innymi dyscyplinami humanistycznymi zogniskowanymi na symbolizacji. [...] Procesy symbolizacji stanowią przecież integralną część zjawisk społecznych i są właściwe społecznemu współżyciu ludzi. [...] Socjologię symboliczną należałoby oprzeć na tej podstawowej przesłance, że podział na struktury "symboliczne" i "konkretne" nie jest uzasadniony. Wytrwale wskazywali to już co najmniej pół wieku temu: Robert M. MacIver, Pitirim Sorokin, Georges Gurvitch i, może najgruntowniej, Florian Znaniecki [...]

Elżbieta Hałas jest profesorem w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Prace badawcze ogniskuje wokół problemów współczesnych teorii socjologicznych, zwłaszcza teorii interpretacyjnych, historii myśli socjologicznej, socjologii kultury, socjologii ruchów religijnych, komunikacji i symbolizmu społecznego. Jest autorką pięciu książek, w tym: Społeczny kontekst znaczeń w teorii symbolicznego interakcjonizmu (1987); Znaczenia i wartości społeczne. O socjologii Floriana Znanieckiego (1991); Konwersja. Perspektywa socjologiczna (1992), i redaktorem siedmiu innych, w tym: Florian Znaniecki, Education and Social Change (1998); Florian Znaniecki's Sociological Theory and the Challenges of the 21st Century (2000); Theodore Abel, The Columbia Circle of Scholars. Selections from the Journal (1930-1957) (2001); Rozumienie zmian społecznych (2001). Jest także autorką ponad siedemdziesięciu artykułów opublikowanych w krajowych i zagranicznych czasopismach naukowych oraz w pracach zbiorowych.

Rok wydania: 2001
Wydanie pierwsze
Format A5
Liczba stron: 380
Oprawa miękka ze skrzydełkami
ISBN 83-88164-39-2
Cena katalogowa 38 zł
Projekt okładki i stron tytułowych: Ireneusz Sakowski
Wydawnictwo: Oficyna Naukowa
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.