search

Populizm w Europie. Defekt i przejaw demokracji? - red. Jean-Michel De Waele, Anna Pacześniak

8,40 zł
Brutto
Populizm przez długi czas traktowano w Europie jak polityczny folklor, który z poważną polityką ma niewiele wspólnego (...) politolodzy, socjolodzy i psycholodzy społeczni z zatroskaniem pochylili się nad kondycją europejskiego elektoratu, partii politycznych, zmianami w systemach wartości, uznając, że populizm staje się trwałym elementem systemów demokratycznych.
Ilość

  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

Redakcja naukowa Jean-Michel De Waele i Anna Pacześniak

Populizm przez długi czas traktowano w Europie jak polityczny folklor, który z poważną polityką ma niewiele wspólnego. Panowała powszechna opinia, że pojawia się on w państwach niestabilnych, niedojrzałych, dysfunkcyjnych, pogrążonych w kryzysie, a omija dojrzałe i skonsolidowane demokracje. Te zaś miały się bronić przed populistycznym ukąszeniem siłą swoich instytucji, tradycji i kultury politycznej. Kiedy jednak badania opinii publicznej i wyniki wyborów pokazały, że populistyczni liderzy i ich ugrupowania przestają być marginesem polityki, a niemałe poparcie udzielane im przy urnach wyborczych nie jest jednorazowym kaprysem elektoratu, wtedy politolodzy, socjolodzy i psycholodzy społeczni z zatroskaniem pochylili się nad kondycją europejskiego elektoratu, partii politycznych, zmianami w systemach wartości, uznając, że populizm staje się trwałym elementem systemów demokratycznych.

Rok wydania: 2010
Wydanie pierwsze
Format 140x220 mm
Liczba stron: 256
Oprawa twarda
ISBN 978-83-7459-099-0
Cena katalogowa 28 zł
Projekt okładki i stron tytułowych: Ireneusz Sakowski
Wydawnictwo: Oficyna Naukowa
40 egz.
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.