search

Gość w dom. Studenci z krajów Trzeciego Świata w Polsce - red. Ewa Nowicka, Sławomir Łodziński

9,45 zł
Brutto
Rozróżnienie rozmaitych stopni i odcieni poczucia swojskości i obcości stanowi podstawę orientacji jednostki w społeczeństwie.
Czasem drobne różnice koloru skóry, rysów twarzy, akcentu czy sposobu bycia stają się oznaką obcości. Dotyczy to członków tego samego społeczeństwa, ale w jeszcze większym stopniu członków innych narodów lub grup etnicznych, z którymi wchodzimy w bliski kontakt.
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy UWAGA: Z POWODU URLOPU WSZYSTKIE ZAMÓWIENIA BĘDĄ REALIZOWANE PO 22 MAJA 2024 R.

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

Redakcja naukowa Ewa Nowicka i Sławomir Łodziński
Podział na swoich i obcych jest jedną z zasadniczych cech świata społecznego. Spotykamy się z nim nieustannie w życiu codziennym. Rozróżnienie rozmaitych stopni i odcieni poczucia swojskości i obcości stanowi podstawę orientacji jednostki w społeczeństwie.
Czasem drobne różnice koloru skóry, rysów twarzy, akcentu czy sposobu bycia stają się oznaką obcości. Dotyczy to członków tego samego społeczeństwa, ale w jeszcze większym stopniu członków innych narodów lub grup etnicznych, z którymi wchodzimy w bliski kontakt [...].
W każdym społeczeństwie istnieją wyobrażenia na temat grup, z którymi ani jednostki, ani podzbiorowości nie mają żadnych kontaktów. Przybierają one postać stereotypów bądź uprzedzeń. Dopiero przy bezpośrednim kontakcie następuje swoiste ustalenie się dwustronnych stosunków: stereotypy i uprzedzenia zaczynają oddziaływać na konkretne zachowania w konkretnych sytuacjach społecznych.
[Ze Wstępu]

Rok wydania: 1993
Wydanie pierwsze
Format 144x205 mm
Liczba stron: 272
Oprawa miękka
ISBN 83-85505-04-0
Projekt okładki i stron tytułowych: Magdalena Maria Gozdek
Wydawnictwo: Oficyna Naukowa
2 egz.
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.