search

Szansa i Zagrożenie. Polityka i dyplomacja w rodzinnej Europie - Bronisław Geremek, Dorota Maciejewska

4,20 zł
Brutto
Powinniśmy wytworzyć klimat wielkiej debaty o integracji europejskiej, wychodząc poza horyzont negocjacji akcesyjnych. Nie ma jeszcze w naszym społeczeństwie przekonania, że Polska może współdecydować o losach Europy i o kształcie Unii Europejskiej. Można jednak traktować przebieg i wynik referendum europejskiego jako ważny kapitał społeczny i polityczny. To, że blisko 60% Polaków uczestniczyło w referendum i tak jednoznaczną większością opowiedziało się za wejściem do Unii, stanowi nową wartość dodaną do polskiej polityki.
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

JAK WYKORZYSTAĆ SZANSĘ? Nasze wejście do Unii oznacza rzeczywiście zarówno szanse, jak i zagrożenia. Od nas samych będzie zależało, jak jedne i drugie się zrealizują. Nasza administracja - tak rządowa, jak i samorządowa - nie jest jeszcze w pełni przygotowana do nowych zadań. Problem jednak nie dotyczy tylko naszych kadr urzędniczych, ale całego społeczeństwa. Od wiedzy, inicjatywy i pomysłowości polskich przedsiębiorców zależeć będzie, czy nasz kraj sprosta wymogom współzawodniczenia na rynku europejskim. Od woli i umiejętności polskich rolników zależeć będzie wykorzystanie środków pomocowych dla wsi. Od poziomu naszej edukacji zależeć będzie zarówno wizerunek Polski w Europie, jak i nasza umiejętność maksymalizowania szans i minimalizowania zagrożeń. Powinniśmy wytworzyć klimat wielkiej debaty o integracji europejskiej, wychodząc poza horyzont negocjacji akcesyjnych. Nie ma jeszcze w naszym społeczeństwie przekonania, że Polska może współdecydować o losach Europy i o kształcie Unii Europejskiej. Można jednak traktować przebieg i wynik referendum europejskiego jako ważny kapitał społeczny i polityczny. To, że blisko 60% Polaków uczestniczyło w referendum i tak jednoznaczną większością opowiedziało się za wejściem do Unii, stanowi nową wartość dodaną do polskiej polityki.

Rok wydania 2004
Oprawa twarda
Stron 118
Wymiary: 14 x 22 cm
ISBN: 83-88607-38-3
Wydawnictwo: Studio EMKA
2 egz.
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.