search

W objęciach europeizacji. Wybrane przykłady z Europy Środkowej i Wschodniej - Tomasz Grzegorz Grosse

9,87 zł
Brutto
Procesy europeizacji dystrybuują władzę polityczną w obrębie Unii Europejskiej, a co się z tym wiąże – również koszty i korzyści płynące z integracji. Od tego, kto będzie kontrolował procesy europeizacji zależy zatem w dużym stopniu to, kto będzie miał władzę nad systemem europejskim, a także będzie z niej w największym stopniu czerpał korzyści.
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

Integracja europejska jest próbą budowy systemu politycznego oraz gospodarczego w Europie. Proces ten obejmuje tworzenie podmiotu władzy w stosunkach międzynarodowych (na zewnątrz Unii Europejskiej), a więc służy do realizacji celów geopolitycznych. Dotyczy również formowania się władzy wewnętrznej w Unii Europejskiej, które także ma odniesienie do kwestii geopolitycznych. Jest to bowiem związane z rywalizacją o przywództwo i próbą ustanowienia wzajemnych relacji między instytucjami wspólnotowymi. Wspomniane procesy czynią z europeizacji z jednej strony instrument realizacji określonego projektu politycznego, a z drugiej mechanizm systemu rządzenia – zarówno w kontekście „odgórnych” (hierarchicznych) sposobów implementacji decyzji politycznych, jak i „oddolnego” wpływania na unijną politykę. Procesy europeizacji dystrybuują władzę polityczną w obrębie Unii Europejskiej, a co się z tym wiąże – również koszty i korzyści płynące z integracji. Od tego, kto będzie kontrolował procesy europeizacji zależy zatem w dużym stopniu to, kto będzie miał władzę nad systemem europejskim, a także będzie z niej w największym stopniu czerpał korzyści.
Książka została przygotowana m.in. na podstawie badań przeprowadzonych przez Autora w Europejskim Instytucie na Uniwersytecie we Florencji, w Szkole Biznesu w Kopenhadze, w Instytucie Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk oraz w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu.

ISBN 978-83-60580-87-5
Wydawca Instytut Studiów Politycznych PAN
Rok wydania 2012
Stron 450
Oprawa miękka
Wymiary: 235 x 165 mm
1 Przedmiot
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.