search

Naród. Społeczeństwo. Państwo - Stanisław Jedynak

4,41 zł
Brutto
Autor (...) przedstawia poglądy filozofów, moralistów i polityków, których ceni i lubi, przy czym są to postacie mało znane lub zapomniane, ale jednocześnie nietuzinkowe i ciekawe, jak chociażby pragmatystę S Hooka i jego ideały demokratyczne, R. B. Perry’ego – współtwórcę amerykańskiej demokratyzacji politycznej, T. G. Masaryka – krytyka etyki marksistowskiej – oraz wielu innych pisarzy społecznych, których Autor odkrywa dal Czytelników.
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy UWAGA: Z POWODU URLOPU WSZYSTKIE ZAMÓWIENIA BĘDĄ REALIZOWANE PO 22 MAJA 2024 R.

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

W czasach trwającej transformacji systemowej, dokonującej się w warunkach głębokiego kryzysu politycznego i gospodarczego, w sytuacji kiedy podupada nasza społeczna i indywidualna moralność, rozwija się obłuda, przemoc, prezentowana książka wydaje się szczególnie cenną pozycją. Autor chce w niej przede wszystkim przeciwstawić się chaosowi i niewiedzy na temat współczesnej roli państwa, jego polityków i wskazać kierunek, punkty styczne polskiej, europejskiej i światowej myśli politycznej. Dla uzasadnienia własnego stanowiska przedstawia poglądy filozofów, moralistów i polityków, których ceni i lubi, przy czym są to postacie mało znane lub zapomniane, ale jednocześnie nietuzinkowe i ciekawe, jak chociażby pragmatystę S Hooka i jego ideały demokratyczne, R. B. Perry’ego – współtwórcę amerykańskiej demokratyzacji politycznej, T. G. Masaryka – krytyka etyki marksistowskiej – oraz wielu innych pisarzy społecznych, których Autor odkrywa dal Czytelników.
(fragmenty recenzji prof. Stanisława Wójcika)

Rok wydania: 2002
Wydawnictwo Trio
ISBN: 83-88542-33-8
Stron: 228
Oprawa miękka
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm
1 Przedmiot
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.