search

Der Flügelaltar zu Pławno / Tryptyk z Pławna - Tadeusz Dobrzeniecki

6,72 zł
Brutto
Tryptyk z Pławna odbiega sposobem przedstawienia wątku legendy o św. Stanisławie od wszystkich pokrewnych sobie tematycznie dzieł.
Album w języku niemieckim zawiera wkładkę z polskim tekstem.
Ilość

  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy UWAGA: Z POWODU URLOPU WSZYSTKIE ZAMÓWIENIA BĘDĄ REALIZOWANE PO 7 LIPCA 2024 R.

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

Ołtarz ma formę tryptyku: składa się z półkoliście zamkniętej części środkowej i dwóch ruchomych skrzydeł. (…) Tryptyk z Pławna odbiega sposobem przedstawienia wątku legendy o św. Stanisławie od wszystkich pokrewnych sobie tematycznie dzieł. Uderza w nim pominięcie większości motywów cudownych, jak wskrzeszenia Piotrowina i strzeżenia zwłok przez orły. Dramatyczność ujęcia wszystkich scen i mistrzowskie oddanie powagi, skupienia i głębokiego przejęcia biorących w nim udział osób utrzymane są w granicach i w tonacji, jakie wyznacza im opowieść o tragicznym wydarzeniu w życiu narodu.
Tadeusz Dobrzeniecki

Album w języku niemieckim zawiera wkładkę z polskim tekstem.
Tłumaczenie Aleksandra Witczuk
Rok wydania: 1965
Oficyna Wydawnicza Auriga
Stron: 26 (tekst) + 72 str. (zdjęcia) + 11 str. (wkładka)
Oprawa twarda z obwolutą
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm
4 egz.
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.