search

Świat w umyśle i rzeźbie osób głuchoniewidomych - Ewa Niestorowicz

17,22 zł
Brutto
"Świat w umyśle i rzeźbie osób głuchoniewidomych" to praca interdyscyplinarna łącząca zagadnienia z pogranicza pedagogiki specjalnej, psychologii, semiotyki, a także teorii sztuki. Rozprawa została wyróżniona pierwszą nagrodą w IV edycji ogólnopolskiego konkursu na pracę doktorską Otwarte drzwi 2007 ogłoszonego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Ilość
Obecnie brak na stanie


  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

Ewa Niestorowicz jest adiunktem w Zakładzie Wiedzy Wizualnej na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Ukończyła studia wyższe na dwóch kierunkach:: na Wydziale Pedagogiki i Psychologii oraz na Wydziale Artystycznym w pracowni malarstwa prof. Adama Styki. Jest autorką wielu artykułów i recenzji oraz kilkunastu indywidualnych i zbiorowych wystaw malarstwa. W obrębie jej działalności twórczej mieści się również projektowanie graficzne.
„Świat w umyśle i rzeźbie osób głuchoniewidomych” to praca interdyscyplinarna łącząca zagadnienia z pogranicza pedagogiki specjalnej, psychologii, semiotyki, a także teorii sztuki. Rozprawa została wyróżniona pierwszą nagrodą w IV edycji ogólnopolskiego konkursu na pracę doktorską Otwarte drzwi 2007 ogłoszonego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Szczególnie atrakcyjne i inspirujące dla innych badań wydało mi się podejście metodologiczne uznające rzeźbę za znak i dostrzeżenie semantycznych, syntaktycznych i pragmatycznych aspektów w analizie wytworów. Metodę docierania do obrazu świata osób głuchoniewidomych, poprzez urzeczywistniającą się w różnorodnych aktach komunikacji rozmowę, oceniam również jako bardzo udany wybór, pozostający w ścisłej relacji do przyjętej w pracy koncepcji losów ludzkich. Metaforycznie rzecz ujmując, można stwierdzić, iż praca pokazuje, jak osoby o głębokim stopniu niepełnosprawności zmysłowej czynią sobie Ziemię poddaną.
Z recenzji prof. dr hab. Jadwigi Cieszyńskiej

Praca ma charakter wielowątkowego studium, które wnosi nowe elementy do naszej dotychczasowej wiedzy z zakresu rehabilitacji osób głuchoniewidomych poprzez ich plastyczną aktywność twórczą.
Z recenzji prof. dr. hab. Janusza Kirenki

Rok wydania: 2007
Oprawa miękka
Ilustracje kolorowe i czarno-białe
Liczba stron: 262
Wymiary: 17 x 24 cm
ISBN: 9788322727157
Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.