search

ADWOKAT DIABŁA. ATTILIO BEGEY - Mikołaj Sokołowski

6,30 zł
Brutto

Autor przedstawia rekonstrukcję życia, twórczości oraz działalności politycznej Attilia Begeya - tytułowego Adwokata Diabła, szczególny nacisk kładąc na jego związki z Polakami (Ferdynandem Guttem, Stanisławem Falkowskim, Karolem Baykowskim) oraz wpływ wyniesionego przez Begeya z Zurychu towianizmu na kształtowanie się ruchu chrześcijańsko-demokratycznego w Italii przed rokiem 1939.

Ilość
Obecnie brak na stanie


  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

Miejsce wydania: Warszawa
Rok wydania: 2011
Oprawa: twarda
Liczba stron: 482
ISBN: 978-83-61552-50-5
Autor przedstawia rekonstrukcję życia, twórczości oraz działalności politycznej Attilia Begeya - tytułowego Adwokata Diabła, szczególny nacisk kładąc na jego związki z Polakami (Ferdynandem Guttem, Stanisławem Falkowskim, Karolem Baykowskim) oraz wpływ wyniesionego przez Begeya z Zurychu towianizmu na kształtowanie się ruchu chrześcijańsko-demokratycznego w Italii przed rokiem 1939. Punktem ogniskującym badania był pobyt Andrzeja Towiańskiego w Zurychu po 1848 roku. W oparciu o nieopracowane dotąd materiały archiwalne autor zrekonstruował jego kolejne etapy oraz ustalił kontakty z Włochami i Polakami, głównie w latach sześćdziesiątych.
Dodatkowo w aneksie przedrukowano wybór dokumentów z Archiwum Begeya, ukazujących kontekst, w którym kształtowała się jego sylwetka polonofila i chrześcijańskiego demokraty.
Wydawnictwo Instytutu Badań Literackich

chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.