search

OD MARKSIZMU DOGMATYCZNEGO DO HUMANISTYKI ROZUMIEJĄCEJ - Marek Kwapiszewski

4,20 zł
Brutto
BADANIA NAD ROMANTYZMEM W IBL PAN W LATACH 1948-1989
Ilość

  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

Miejsce wydania: Warszawa
Rok wydania: 2016
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 232
ISBN: 978-83-65573-27-8


Czytelnik otrzymuje omówienia twórczości naukowej najwybitniejszych uczonych związanych z Instytutem: Stefana Żółkiewskiego, Kazimierza Wyki, Marii Janion, Marii Żmigrodzkiej, Stefana Treugutta, Zofii Stefanowskiej, Aliny Witkowskiej, Ryszarda Przybylskiego, Jacka Trznadla, Jarosława Marka Rymkiewicza, Zdzisława Łapińskiego, Marty Piwińskiej, Aliny Kowalczykowej, a ich dorobek jest w pracy znakomicie sproblematyzowany i ukazany w procesie przemian współczesnych koncepcji metodologicznych oraz wizji romantyzmu. [...] Autor omawia trudne problemy historycznoliterackie i metodologiczne w sposób jednocześnie głęboki i komunikatywny, co sprawia, że analizy te znajdą czytelników nie tylko wśród specjalistów, ale – jak sądzę – mogą być bardzo przydatne w dydaktyce uniwersyteckiej.
Z recenzji prof. dr hab. Marii Kalinowskiej



Marek Kwapiszewski, dr hab., wieloletni profesor nadzwyczajny w Instytucie Filologii Polskiej UMCS w Lublinie. Jako historyk literatury uformował się pod kierunkiem prof. dr Marii Żmigrodzkiej. Autor haseł w wielkich przedsięwzięciach naukowo-wydawniczych IBL (Literatura krajowa w okresie romantyzmu. 1831-1863, seria „Obraz Literatury Polskiej XIX i XX w.”; Słownik Literatury Polskiej XIX w.) oraz artykułów i recenzji w „Pamiętniku Literackim”, stały uczestnik konferencji organizowanych przez IBL. Problematyka badawcza: tematy i motywy ukraińskie w literaturze polskiego romantyzmu; życie literackie późnego romantyzmu na południowo-wschodnich kresach dawnej Rzeczypospolitej; komparatystyka interdyscyplinarna (relacje literatury i muzyki). Autor książki Późny romantyzm i Ukraina. Z dziejów motywu i życia literackiego, Wydawnictwo IBL PAN, seria „Rozprawy Literackie”, Komitet Nauk o Literaturze PAN, Warszawa 2006.
15 egz.
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.