search

IBL W PRL II. SYLWETKI I WSPOMNIENIA

14,70 zł
Brutto
Trzyczęściowy tom IBL w PRL opisuje środowisko Instytutu Badań Literackich PAN, o wyjątkowym znaczeniu dla polskiej humanistyki. Na część drugą składają się wspomnienia o nieżyjących badaczach.
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

Miejsce wydania: Warszawa
Rok wydania: 2016
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 322
ISBN: 978-83-65573-22-3


Trzyczęściowy tom IBL w PRL opisuje środowisko Instytutu Badań Literackich PAN, o wyjątkowym znaczeniu dla polskiej humanistyki. Na część drugą składają się wspomnienia o nieżyjących badaczach. „Teksty te istotnie wzbogacają wcześniejsze opracowania poświęcone poszczególnym przedstawicielom środowiska iblowskiego. Sylwetki zawierają zarówno charakterystykę dorobku naukowego, jak informacje biograficzne, a nawet pewne charakterystyki osobowości uczonych, sporządzone z różnym stopniem szczegółowości i w różnych konwencjach stylistycznych. […] Bardzo cennym uzupełnieniem tego tomu jest przygotowany jako osobny materiał obszerny wykaz wcześniej opublikowanych wspomnień o wielu innych pracownikach IBL. Tom zamyka „alfabet IBL” autorstwa Izabeli Jarosińskiej, napisany ze swadą, ale nie ograniczający się bynajmniej do anegdot, zawierający przede wszystkim bogaty ładunek informacji historycznych w poszczególnych hasłach” (z recenzji prof. Małgorzaty Czermińskiej). Na polifonię głosów w tej części składają się też unikalne dokumenty ze spuścizny Kazimierza Wyki oraz fragmenty rozmowy z Profesorami Aleksandrą Okopień-Sławińską i Januszem Sławińskim.
„PRL był i nie ma go, IBL był i pozostał. Ten wspaniały obraz lnstytutu, któremu niestraszne granice ani polityczne systemy, wyłania się z tomu IBL w PRL. Tom stanie na półce każdego szanującego się polonisty. Wypisy z tomu włączone zostaną do kanonu szkolnych lektur obowiązkowych” (z recenzji prof. Wojciecha Tomasika).
1 Przedmiot
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.