search

KULTUROWE WIZUALIZACJE DOŚWIADCZENIA

13,86 zł
Brutto
Z Dziejów Form Artystycznych w Literaturze Polskiej t. 89
Ilość
Obecnie brak na stanie


  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

Miejsce wydania: Warszawa
Rok wydania: 2010
Oprawa: miękka
Liczba stron: 592
ISBN: 978-83-61552-31-4
Przedmiot badań został rozłożony na cztery główne pola problemowe: 1. Kultura - Wizualizacja - Literatura (teorie i metody: teorie literatury wobec wizualizacji i wizualności, nowoczesny i ponowoczesny metajęzyk powinowactw i korespondencji sztuk, strukturalizm i poststrukturalizm wobec relacji dzieło sztuki a literatura, semiotyka wobec dzieła sztuki, semiotyka wobec tekstów kultury, dekonstrukcje dzieła sztuki w literaturze i w literaturoznawstwie, intersemiotyczność - intertekstualność - interferencje sztuk); 2. Genologia - Sztuka - Literatura (ekfraza - jej odmiany, reprezentacje i transformacje na przestrzeni dziejów, Bildgedicht, kolaż, brikolaż, montaż, poezja wizualna, haiku, literatura w Internecie, powieść hipertekstowa, wizualizacje doświadczenia w mediach elektronicznych); 3. Ikonosfera w literaturze (obrazowanie w literaturze, malarskość literatury - literackość malarstwa, słowo w dziele sztuki, słowa a obrazy - narracyjność, fotografia a literatura, film a literatura); 4. Doświadczanie dzieła sztuki i jego wizualizacja (doświadczenie literackie a doświadczanie dzieła sztuki, percepcja słowa, obrazu i tekstu, muzeum sztuki, muzeum wirtualne, aura i auratyczność, poczucie obrazu, granice doświadczenia, granice wyrażalności, doświadczenie graniczne - jego wizualizacje i werbalizacje, doświadczenie wewnętrzne w sztuce i literaturze).
Ze wstępu prof. Adama Dziadka
Wydawnictwo Instytutu Badań Literackich
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.