search

LISTY - Maria z Szetkiewiczów Sienkiewiczowa

17,85 zł
Brutto
Szczególnie ważne - uwidocznione w listach - są relacje między małżonkami, co dodatkowo podkreślają dopiski, najczęściej o charakterze żartobliwym. Tu również odkrywa się poczucie humoru i ironia autora „Trylogii”.
Ilość
Obecnie brak na stanie


  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

Miejsce wydania: Warszawa
Rok wydania: 2018
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 356
ISBN: 978-83-6832-98-6
Drugie, zmienione i poprawione wydanie listów Marii z Szetkiewiczów Sienkiewiczowej [...]:
Po pierwsze - rozbudowuje, poszerza i w niektórych wypadkach zmienia naszą wiedzę o biografii i twórczości Sienkiewicza. Określa rolę, jaką w kształtowaniu się osobowości i ewolucji warsztatu pisarza odegrała jego pierwsza żona. Szczególnie ważne - uwidocznione w listach - są relacje między małżonkami, co dodatkowo podkreślają dopiski, najczęściej o charakterze żartobliwym. Tu również odkrywa się poczucie humoru i ironia autora „Trylogii”.
Po drugie - listy uwydatniają także niezwykłą osobowość Marii, jej intelekt oraz typ uczuciowości. Wskazują na potrzebę dokładniejszego przyjrzenia się jej roli w „Słowie” i wyszukania tekstów przez nią napisanych. Rozstrzygnięte autorstwo studium o Spasowiczu to tylko początek tego kierunku badań.
Po trzecie - to dramatyczne dzieje zmagań z chorobą, będącą „przekleństwem” medycyny XIX wieku. Nakładają się one na poprzednie kwestie, określają wpływ choroby na postępowanie małżonków i ich kontakty z rodzicami.
Z recenzji prof. dra hab. Tadeusza Bujnickiego
Wydawnictwo Instytutu Badań Literackich
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.