search

Karta nr 91

9,72 zł
Brutto
Kwartalnik „Karta” – pismo poświęcone XX-wiecznej historii Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Jako jedyne medium w Polsce oddajemy głos świadkom historii, których relacje (wspomnienia, dzienniki etc.) uzupełniamy o naukowe komentarze doświadczonych badaczy.
Ilość

  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy UWAGA: Z POWODU URLOPU WSZYSTKIE ZAMÓWIENIA BĘDĄ REALIZOWANE PO 22 MAJA 2024 R.

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

TEMAT NUMERU
Ossolineum jako racja stanu
W 200-lecie istnienia Ossolineum (1817–2017) opowiadamy o jego historii: o początkach – głosem Józefa Maksymiliana Ossolińskiego, fundatora Zakładu Narodowego, o powabie ossolińskiej czytelni – bogato ilustrowanymi wspomnieniami lwowskich stypendystów pierwszych lat XX wieku, o walce o zachowanie zbiorów w polskich rękach i przeniesienie Zakładu do Wrocławia (1946) – montażem tekstów źródłowych. Całość domyka Adolf Juzwenko, dyrektor Zakładu i wykonawca testamentu sprzed 200 lat.
W NUMERZE TAKŻE:
Kontroler państwa
Nadużycia władz II RP we wspomnieniach Mieczysława Dębskiego, urzędnika Najwyższej Izby Kontroli
Wybór świadków
Wspomnienia prześladowanych przez nazistów świadków Jehowy
Przejęcie Neustadt
Kościelna kronika, w której ks. Franz Pietsch zapisał odbieranie parafii Niemcom w Prudniku przez polskie władze kościelne tuż po II wojnie
Niewola po wojnie
Wspomnienia i dziennik jeńców i więźniów niemieckich, osadzonych w obozach prowadzonych przez polską administrację
Obstawa
Metody działania sowieckiej policji politycznej we wspomnieniach rosyjskiego dysydenta, Aleksandra Podrabinka
Forum Jaworze
Intelektualiści internowani przez WRON-ę w dzienniku Wiktora Woroszylskiego
oraz polsko-litewska dyskusja o odpowiedzialności za zbrodnię ponarską i o pamięci o polskich żołnierzach Brygad Międzynarodowych
5 egz.
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.