search

Karta nr 90

9,72 zł
Brutto
Kwartalnik „Karta” – pismo poświęcone XX-wiecznej historii Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Jako jedyne medium w Polsce oddajemy głos świadkom historii, których relacje (wspomnienia, dzienniki etc.) uzupełniamy o naukowe komentarze doświadczonych badaczy.
Ilość

  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

TEMAT NUMERU
Ochotnicy wolności. Polacy na wojnie w Hiszpanii 1936–39
Na wieść o starciu między zwolennikami dotychczasowej, republikańskiej władzy a przejmującymi ją faszystowskimi siłami gen. Franco, do Hiszpanii ściągają ochotnicy z różnych krajów, w tym wielu Polaków. W obronie Republiki walczyło w sumie około 5 tysięcy tak zwanych dąbrowszczaków. Współcześnie traktowani są często jak komuniści, reprezentujący interesy sowieckie. Ich zamieszczone w numerze opowieści pokazują złożoność ówczesnych losów, motywacji, postaw.
Ten obraz uzupełnia Jean-Charles Szurek, syn ochotnika walczącego w Hiszpanii, i Jordi Guixé i Coromines, hiszpański historyk – w tekstach będących refleksją o pamięci o dąbrowszczakach.
W NUMERZE TAKŻE:
Romans wileński
Michała Römera i jego ukochaną dzieli niemal wszystko; poznają się w domu publicznym, gdzie on uczęszcza, ona pracuje. Opowieść o niezwykłym związku z lat 1911–13.
Sztetl z polską władzą
Trudne polsko-żydowskie relacje w Biłgoraju lat 30., w którym dwie społeczności żyją obok siebie, a jednocześnie osobno.
Placówka
Powstanie Warszawskie z perspektywy polowego szpitala na Chmielnej – kilkadziesiąt szczególnych dni zapisanych przez pielęgniarkę Magdalenę Suszczyńską-Ochman.
Wracanie wolności
Odradzanie się – w pewnej relacji z Polską – węgierskiej opozycji w latach 80. i jej odwoływanie się do doświadczeń rewolucji 1956.
Katzbach: zapomniany obóz
Sprawa przywracania pamięci o niemieckim obozie we Frankfurcie nad Menem, gdzie w nieludzkich warunkach więziono około półtora tysiąca powstańców warszawskich.
10 egz.
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.