search

Karta nr 78

8,64 zł
Brutto
Kwartalnik „Karta” – pismo poświęcone XX-wiecznej historii Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Jako jedyne medium w Polsce oddajemy głos świadkom historii, których relacje (wspomnienia, dzienniki etc.) uzupełniamy o naukowe komentarze doświadczonych badaczy.
Ilość

  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy UWAGA: Z POWODU URLOPU WSZYSTKIE ZAMÓWIENIA BĘDĄ REALIZOWANE PO 22 MAJA 2024 R.

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

TEMAT NUMERU
Przedwojnie
Montaż źródeł przedstawiający nastroje społeczne pierwszej połowy 1914 roku – obraz polskiego społeczeństwa u progu wielkiej zmiany. Komentarzem opatrzył Andrzej Chojnowski.
Wielka wojna
Fotografie z I wojny, pierwszego tak dobrze udokumentowanego fotograficznie konfliktu zbrojnego.
Na drugiej linii, Albert Kahn
Kolorowe fotografie z lat 1915-17 – niezwykły obraz z wojennego zaplecza Francji.
W NUMERZE TAKŻE:
Kałakut, Antoni Wiatrowski
Wspomnienia „opornego unity”, z początku XX wieku. Opowieść o dzieciństwie w Hrubieszowie w czasie zaborów i walce o tożsamość religijną swojej rodziny.
Witaj, Wilno, Michał Römer
Dziennik Michała Römera (który sam uważał się i za Polaka, i za Litwina) – pisany z perspektywy Kowna, lecz po polsku – o pierwszych miesiącach II wojny.
Raporty Donassa, Ēriks Jēkabsons
Sprawozdania z jesieni 1939 Feliksa Donassa, który od 1923 roku aż do okupacji Litwy przez Związek Radziecki w czerwcu 1940 kierował konsulatem łotewskim w Wilnie. Zapis wydarzeń w mieście na początku II wojny – z punktu widzenia państwa neutralnego w tym konflikcie.
Bezradność, Anatolij Marczenko
Wspomnienia rosyjskiego dysydenta z pobytu w słynnej „włodzimierce” – najcięższym więzieniu dla politycznych w ZSRR.
Realizm uczuć, Alina Dąbrowska-Tetmajer, Michał Przerwa-Tetmajer
Listy z dwóch stron żelaznej kurtyny: warszawskiego architekta z Biura Odbudowy Stolicy i jego żony, która w 1949 roku wyjeżdża na pół roku na stypendium Światowej Organizacji Zdrowia do Francji.
Rozdroże NOWEJ
Losy Niezależnej Oficyny Wydawniczej NOWA w drugiej połowie lat 80., przedstawione w relacjach ludzi, którzy ją tworzyli.
Do Okrągłego Stołu
Wybór z listów od ludzi z całej Polski do członków „strony społecznej” Okrągłego Stołu, pokazujących bieżące problemy i oczekiwania wobec zmian w 1989 roku.
Obraz „Karty”
Wyniki ankiety czytelniczej, w której pytaliśmy Państwa, jak ulepszyć kolejne edycje kwartalnika.
10 egz.
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.