search

Dziedzictwo obyczaju narodowego Polaków. Pamięć i zapomnienie - Barbara Jedynak

10,29 zł
Brutto
Centralne pytanie książki dotyczy problemu: o czym nie wolno zapomnieć? Odpowiedź Autorki jest jasna: o prawie do wolności wyboru dziedzictwa i wrażliwości na fenomen polskiego patriotyzmu. jest on głęboko zakorzeniony w indywidualnym, wspaniałym systemie wartości opowiadających się po stronie człowieka i jego godności. Stanowi przykład obyczaju „czystego aksjologicznie”, ukształtowanego w prostocie i heroizmie reakcji na utratę wolności. Bez wiedzy i szacunku dla tej części tradycji obyczajowej kultura polska straci symbole, język klasyki i zdolność rozpoznawania totalitaryzmu, który chętnie zmienia rękawiczki i maki.
Ilość
Obecnie brak na stanie


  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy UWAGA: Z POWODU URLOPU WSZYSTKIE ZAMÓWIENIA BĘDĄ REALIZOWANE PO 22 MAJA 2024 R.

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

Książka „Dziedzictwo obyczaju narodowego Polaków. Pamięć i zapomnienie” wprowadza czytelnika w krąg zagadnień tradycji polskiej z perspektywy współczesnego człowieka, któremu ideolodzy globalizmu przedłożyli ofertę nowych idei, głęboko zmieniających dotychczasowe modele życia. Centralne pytanie książki dotyczy problemu: o czym nie wolno zapomnieć? Odpowiedź Autorki jest jasna: o prawie do wolności wyboru dziedzictwa i wrażliwości na fenomen polskiego patriotyzmu. jest on głęboko zakorzeniony w indywidualnym, wspaniałym systemie wartości opowiadających się po stronie człowieka i jego godności. Stanowi przykład obyczaju „czystego aksjologicznie”, ukształtowanego w prostocie i heroizmie reakcji na utratę wolności. Bez wiedzy i szacunku dla tej części tradycji obyczajowej kultura polska straci symbole, język klasyki i zdolność rozpoznawania totalitaryzmu, który chętnie zmienia rękawiczki i maki. Polacy mogą osłabić posiadaną pozycję narodu dumnego, zasłużonego historii, który przeciwstawił się różnorodnym i bardzo okrutnym formom niszczenia ich prawa do własnego domu i własnej kultury. Zapomnienie może zatem dotyczyć niektórych form i atrybutów obyczaju, przemian stylu, a nie aksjologii.

Rok wydania: 2004
Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
ISBN 83-227-2205-2
Stron: 155
Oprawa miękka
Wymiary: 147 x 208 mm
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.