search

Dokumenty z dziejów polskiej polityki zagranicznej 1918-1939 tom II 1933-1939 -red. Tadeusz Jędruszczak Maria Nowak-Kiełbikowska

31,50 zł
Brutto
W aktach dyplomatycznych znajdziemy: memoranda, instrukcje, noty, orędzia, raporty, przemówienia, komunikaty, deklaracje, oświadczenia, notatki, uwagi, protokóły, sprawozdania, depesze, listy i pisma urzędowe. Ilustrują one reakcje strony polskiej, bądź jej partnerów, na najważniejsze wydarzenia międzynarodowe, które rzutowały na status państwa polskiego. Dają też obraz ewolucji polskiej polityki zagranicznej. Na ich podstawie widać, iż głównym celem ówczesnej dyplomacji, którą kierował minister spraw zagranicznych Józef Beck, wpierw w ścisłym porozumieniu z Józefem Piłsudskim, a po śmierci Marszałka samodzielnie, było doprowadzenie do poprawy stosunków z sąsiednimi państwami, szczególnie z Niemcami i Związkiem Radzieckim.
Ilość

  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy UWAGA: Z POWODU URLOPU WSZYSTKIE ZAMÓWIENIA BĘDĄ REALIZOWANE PO 22 MAJA 2024 R.

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

„Drugi tom wyboru Dokumentów z dziejów polskiej polityki zagranicznej, lata 1933-1939, obejmuje 130 podstawowych akt proweniencji polskiej lub międzynarodowej, w których Polska była stroną, oraz 35 korespondujących z nimi aneksów, na które z kolei złożyły się dokumenty obcego pochodzenia o fundamentalnym znaczeniu dla międzynarodowej sytuacji Polski.
Wybór uwzględnia akta prawno-polityczne i dyplomatyczne. W skład pierwszych wchodzą: traktaty, układy, pakty, konwencje, umowy, deklaracje i protokóły. Ukazują on końcowy proces kształtowania się terytorium i granic Drugiej Rzeczypospolitej (...).
W aktach dyplomatycznych znajdziemy: memoranda, instrukcje, noty, orędzia, raporty, przemówienia, komunikaty, deklaracje, oświadczenia, notatki, uwagi, protokóły, sprawozdania, depesze, listy i pisma urzędowe. Ilustrują one reakcje strony polskiej, bądź jej partnerów, na najważniejsze wydarzenia międzynarodowe, które rzutowały na status państwa polskiego. Dają też obraz ewolucji polskiej polityki zagranicznej. Na ich podstawie widać, iż głównym celem ówczesnej dyplomacji, którą kierował minister spraw zagranicznych Józef Beck, wpierw w ścisłym porozumieniu z Józefem Piłsudskim, a po śmierci Marszałka samodzielnie, było doprowadzenie do poprawy stosunków z sąsiednimi państwami, szczególnie z Niemcami i Związkiem Radzieckim. W kontaktach z tymi ostatnimi zakładano utrzymanie równowagi, co jednak w praktyce okazało się niemożliwe...”
Z Wprowadzenia do tomu drugiego Marii Nowak-Kiełbikowskiej

Rok wydania 1996
ISBN: 83-211-1193-9
stron: 364
Wymiary: 17 x 24 cm
oprawa twarda
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
3 egz.
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.