search

Roztocze. Problemy ochrony środowiska przyrodniczego i dziedzictwa kulturowego na pograniczu polsko-ukraińskim. Tom I-II komplet

11,76 zł
Brutto
Kolegium redakcyjne: Antoni Jarosz, Andrzej Michałowski, Roman Fedman, Mirosław Karapyta, Jan Fenczyn, Zygmunt Kubrak, Zbigniew Zioło
Uwaga: lekko zagięta okładka (tom II)
Ilość
Obecnie brak na stanie


  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

Uwaga: lekko zagięta okładka (tom II)

Szanowni Państwo!
Z dużą przyjemnością i satysfakcją oddajemy w Państwa ręce dwa tomy publikacji będącej efektem Międzynarodowej Konferencji nt. „Ochrony środowiska i dziedzictwa kulturowego na pograniczu Polsko - Ukraińskim. Region Roztocza”, która odbywała się w Horyńcu Zdroju w dniach 18-19 maja 2001.
Szeroko rozumiana integracja ochrony przyrody z działalnością na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego znajduje odzwierciedlenie w życiu społecznym, jako element warunkujący rozwój regionów transgranicznych.
Pamiętać należy, że harmonijny ład przestrzenny ukształtowany zgodnie ze specyfiką przyrodniczą i kulturową winien być identyfikacją współczesnego człowieka. Krajobraz kulturowy Roztocza na pograniczu Polski i Ukrainy o wyjątkowym pięknie i wartościach duchowych, powinien harmonijnie łączyć zarówno elementy natury, jaki i wytworzone przez człowieka.
Przedmiotem obrad dwudniowej konferencji była problematyka ochrony bogatego dziedzictwa kulturowego oraz naturalnego środowiska przyrodniczego w obszarze pogranicza polsko - ukraińskiego.
W konferencji uczestniczyło 146 osób, W tym wielu wybitnych naukowców z krajowych i zagranicznych ośrodków naukowych, między innymi z Warszawy, Krakowa Katowic, Lublina, Rzeszowa i Lwowa. Obecni byli również przedstawiciele władz rządowych, samorządowych i kościelnych oraz placówek dyplomatycznych.
Głównym celem konferencji było poszukiwanie szans rozwoju Ziemi Lubaczowskiej i Jaworowskiej jako regionów przygranicznych. Ich położenie na styku kultur i nieskażona przyroda, może być ważnym czynnikiem warunkującym rozwój lokalny. Identyfikowanie się w przypadku Roztocza, człowieka ze swoją „małą ojczyzną”, „regionalną ojczyzną”, daje szanse na stworzenie lokalnego centrum W dobie jednoczącej się Europy.
Żywimy nadzieję, że oddana w Państwa ręce publikacja spotka się z zainteresowaniem i życzliwym przyjęciem.
Rektor PWZS w Jarosławiu Prof. zw. dr hab. inż. Antoni Jarosz
Dyrektor Ośrodka Ochrony Zabytkowego Krajobrazu dr Andrzej Michałowski
Starosta Lubaczowski mgr inż. Józef Michalik

Rok wydania: 2001
Wydawca: Ośrodek Ochrony Zabytkowego Krajobrazu - Narodowa Instytucja Kultury
ISBN: 83-88139-93-2
Stron: 234 (tom I) + 342 (tom II)
Oprawa miękka
Ilustracje kolorowe
Wymiary: 173 x 240 mm
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.