search

Zabytkowe cmentarze i mogiły w Polsce. Województwo ostrołęckie - oprac. Wioletta Mosakowska

18,90 zł
Brutto
Podejmując się wydania serii zeszytów informujących o wartościach zabytkowych cmentarzy w Polsce, pragniemy zwrócić uwagę na ich – nie do przecenienia znaczenie kulturowe. (…)
Andrzej Michałowski
Dyrektor Ośrodka Ochrony Zabytkowego Krajobrazu – Narodowej Instytucji Kultury
Ilość
Obecnie brak na stanie


  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy UWAGA: Z POWODU URLOPU WSZYSTKIE ZAMÓWIENIA BĘDĄ REALIZOWANE PO 7 LIPCA 2024 R.

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

Od redakcji
Publikacja niniejsza jest podsumowaniem trwających kilkanaście lat prac nad ewidencją cmentarzy i mogił zabytkowych w Polsce. Prace te były prowadzone w oparciu o rozpoznanie terenowe obiektów lub miejsc po nich oraz o podstawowe materiały źródłowe. Informacje zebrane o każdym z obiektów w dokumencie zwanym Kartą Cmentarza stanowiły materiał do wyselekcjonowania – w drodze komisyjnych analiz cmentarzy i mogił o wartościach zabytkowych, wymagających z tego tytułu prawnej ochrony konserwatorskiej.
Seria ma formę indywidualnych zeszytów, opracowanych dla poszczególnych województw w Polsce. Będzie zawierała krótką charakterystykę każdego obiektu uznanego za zabytkowy, podziały na wyznania i grupy w ramach danego województwa oraz wykaz cmentarzy, mogił lub miejsc po nich, które nie mają obecnie wartości zabytkowych. (…)
Elżbieta Baniukiewicz

Rok wydania: 1992
Stron: 64 + 7 str. (zdjęcia)
Wymiary: 16 x 23,5 cm
Oprawa miękka
ISBN: 83-85548-04-1
Wydawca: Zarząd Ochrony i Konserwacji Zespołów Pałacowo-Ogrodowych, Fundacja Ochrony Zabytków
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.