search

Integracja i tożsamość narodowa w Europie Środkowo-Wschodniej na przestrzeni dziejów - red. Elżbieta Znamierowska-Rakk

7,98 zł
Brutto
Otrzymujemy dynamiczny, szeroki i niezwykle zróżnicowany obraz procesów integracyjnych (lub dezintegracyjnych) oraz identyfikacyjnych w makroregionie środkowego wschodu naszego kontynentu.
Ilość

  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy UWAGA: Z POWODU URLOPU WSZYSTKIE ZAMÓWIENIA BĘDĄ REALIZOWANE PO 22 MAJA 2024 R.

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

Analiza naukowa przeprowadzona w poszczególnych tekstach obejmuje dzieje narodów i państw usytuowanych nie tylko w centrum i na obrzeżach Europy Środkowo-Wschodniej, ale również poza jej umownymi granicami (ludność średniowiecznej Rusi, Serbołużyczanie, Grecy i Turcy), ujmując wybrane aspekty w okresie od średniowiecza do współczesności. W rezultacie otrzymujemy dynamiczny, szeroki i niezwykle zróżnicowany obraz procesów integracyjnych (lub dezintegracyjnych) oraz identyfikacyjnych w makroregionie środkowego wschodu naszego kontynentu.

Wydawnictwo Neriton
Koedycja z Instytutem Historii Polskiej Akademii Nauk
ISBN 978-83-7543-012-7
Warszawa 2007, B5, ss. 230
Spis treści
Słowo wstępne (Elżbieta Znamierowska-Rakk)
In memoriam. Profesor Tadeusz Wasilewski (8 IV 1933 – 9 IX 2005) (Grzegorz Rostkowski)
Rumjana Komsałowa, Procesy zjednoczeniowe w Europie Południowo-Wschodniej a bałkańska elita polityczna w okresie średniowiecza
Grzegorz Rostkowski, Kulty najważniejszych świętych bizantyńskich i ruskich jako czynnik integrujący ziemie ruskie (do najazdów mongolskich)
Ekaterina Weczewa, Bułgarscy katolicy na drodze ku idei narodowej
Ilija Todew, Tożsamość narodowa a projekty zjednoczeniowe w okresie bułgarskiego odrodzenia
Mieczysław Tanty, Integrowanie Słowian w oparciu o wspólnotę języka w zamysłach i działaniu panslawistów rosyjskich w XIX wieku
Wojciech Szczepański, Specyfika albańskiego procesu narodowotwórczego w drugiej połowie XIX i na początku XX wieku (do I wojny światowej)
Marijana Stamowa, Na drodze do narodowego zjednoczenia narodu albańskiego (187–-1944)
Dariusz Matelski, Tożsamość narodowa i procesy integracyjne Serbołużyczan w Rzeszy Niemieckiej (od średniowiecza do współczesności)
Irena Stawowy-Kawka, Macedońskie idee wspólnotowe. Metodiji Szatorowa-Szarlo spór z Kominternem i bałkańskimi partiami komunistycznymi
Witold Szulc, Czynniki integrujące i dezintegrujące gospodarkę Jugosławii w latach międzywojennych
Andrzej Essen, Mała Ententa a Bułgaria w okresie międzywojennym
Daniel Boćkowski, Polityka państwa radzieckiego wobec ludności białoruskiej na północno-wschodnich ziemiach Rzeczypospolitej w okresie II wojny światowej (na przykładzie obwodu białostockiego)
Elżbieta Znamierowska-Rakk, Stalin wobec koncepcji federacji Słowian południowych (1944–1948)
Iskra Baewa, Lata sześćdziesiąte – kryzys tożsamości narodowej w Europie Wschodniej
Agop Garabedjan, Tożsamości etniczne Bałkanów w latach dziewięćdziesiątych XX wieku i ich analogie w procesie integracji europejskiej
Jędrzej Paszkiewicz, Problem integracji Serbów powracających do Chorwacji ze społeczeństwem i strukturami państwa chorwackiego (2000–2005)
3 egz.
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.