search

Druga rewolucja w małym mieście. Zmiana ustrojowa w oczach mieszkańców Mławy i Szczecinka - Ireneusz Krzemiński, Paweł Śpiewak

6,51 zł
Brutto
W szeroko rozumianej perspektywie politycznej decyzje makroekonomiczne były i są oceniane przez ogół obywateli. Mają też one w węższym sensie znaczenie polityczne dla reformatorów, decydujących się na takie a nie inne rozwiązania.
Jednakże trzeba zarazem przyznać, że aktywność gospodarcza jako reakcja na zmianę ustrojową to niezwykle ważny element samego procesu przemian.
Ilość

  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy UWAGA: Z POWODU URLOPU WSZYSTKIE ZAMÓWIENIA BĘDĄ REALIZOWANE PO 22 MAJA 2024 R.

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

W analizach procesu przemian ustrojowych w Polsce badacze przywiązują szczególne znaczenie do transformacji gospodarki. [...] Na ogół w refleksji publicystycznej akceptację dla demokracji i rozwój demokratycznego państwa uzależnia się od rozwoju gospodarczego i polepszenia sytuacji bytowej ludzi: im lepsza, tym większe poparcie dla demokracji.
Nasze badanie przyjmuje nieco inną hipotezę, przypisując pierwszoplanową rolę w stanowieniu nowego ładu gospodarczego zjawiskom politycznym i politycznej świadomości. Decyzje polityczne miały też podstawowe znaczenie dla zmiany reguł makroekonomicznych, dla ustanowienia nowego systemu gospodarczego. Polityczny był też wybór sposobu wprowadzania nowych reguł ekonomicznych. W szeroko rozumianej perspektywie politycznej decyzje makroekonomiczne były i są oceniane przez ogół obywateli. Mają też one w węższym sensie znaczenie polityczne dla reformatorów, decydujących się na takie a nie inne rozwiązania.
Jednakże trzeba zarazem przyznać, że aktywność gospodarcza jako reakcja na zmianę ustrojową to niezwykle ważny element samego procesu przemian. Dlatego też postanowiliśmy sprawdzić, w jaki sposób przełom ustrojowy przejawił się w działalności gospodarczej mieszkańców badanych przez nas miast. Przełom polegał przecież również na tym, że oto niemal z dnia na dzień znikły biurokratyczne (a przecież także o charakterze politycznym!) bariery w podejmowaniu działalności gospodarczej. Zwłaszcza pierwszy okres przemian oznaczał w praktyce minimalne i niczym nie ograniczane możliwości podejmowania działalności gospodarczej. Jak więc wykorzystali ten fakt mieszkańcy Mławy i Szczecinka?

Rok wydania: 2001
Wydanie pierwsze
Format 145x205 mm
Liczba stron: 280
Oprawa miękka ze skrzydełkami
ISBN 83- 88164-34-1
Cena katalogowa 32 zł
Projekt okładki i stron tytułowych: Ireneusz Sakowski
Wydawnictwo: Oficyna Naukowa
4 egz.
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.