search

Dynamika dialogów w ujęciu formalnym - Katarzyna Budzyńska, Magdalena Kacprzak, Anna Sawicka, Olena Yaskorska

10,50 zł
Brutto
Książka jest znaczącym dokonaniem w badaniach prowadzonych przez niezwykle prężnie działającą Polską Szkołę Argumentacji. Autorki przedstawiają rekonstrukcje logiki dialogowej Lorenzena oraz dialektyki formalnej Hamblina, twórczo wykorzystując języki opisu dialogowego Prakkena, a więc ich rozprawa istotnie wzbogaca zarówno teoretyczne badania argumentacji, jak też metateorię tych badań.
Ilość

  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy UWAGA: Z POWODU URLOPU WSZYSTKIE ZAMÓWIENIA BĘDĄ REALIZOWANE PO 22 MAJA 2024 R.

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

Książka jest znaczącym dokonaniem w badaniach prowadzonych przez niezwykle prężnie działającą Polską Szkołę Argumentacji. Autorki przedstawiają rekonstrukcje logiki dialogowej Lorenzena oraz dialektyki formalnej Hamblina, twórczo wykorzystując języki opisu dialogowego Prakkena, a więc ich rozprawa istotnie wzbogaca zarówno teoretyczne badania argumentacji, jak też metateorię tych badań. Podane w rozprawie rozwiązania pozwalają precyzyjnie ujmować nie tylko wzajemną krytykę stanowisk uczestników dialogów, ale także ocenę siły przejść inferencyjnych w argumentacjach. Umożliwiają również eliminację błędów argumentacji, uwzględniają zasady uczciwej dyskusji krytycznej, pozwalają na uzyskanie przez uczestników sporu wiedzy o tym, które z użytych reguł są poprawne. Sumując, książka jest bogata merytorycznie oraz napisana ze szczególną dbałością o poprawność metodologiczną, ukazuje również, jak skuteczna w badaniach argumentacji jest symbioza logiki, lingwistyki oraz informatyki.
Jerzy Pogonowski (Zakład Logiki Stosowanej, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza)

Pierwsza w języku polskim książka przedstawiająca nurt formalny badań nad racjonalnym dialogiem. Bardzo dobrze przemyślana i napisana, powinna podziałać inspirująco na każdego badacza argumentacji. Autorki niezwykle precyzyjnie, a jednocześnie jasno i przystępnie prezentują najważniejsze systemy dialogowe rozwijając je w pomysłowy, oryginalny sposób. Czytelnik ma możliwość zapoznania się z filozofią formalnej analizy dialogu i osiągniętymi w tej dziedzinie wynikami w zakresie opisu dialogu, ustalania norm poprawności oraz identyfikacji błędów logicznych. Jest to najnowszy projekt zrealizowany w ramach serii wydawniczej ARGDIAP (www.argdiap.pl), stawiającej sobie za cel popularyzację współcześnie rozwijanej na świecie teorii argumentacji.
Krzysztof Szymanek (Zakład Logiki i Metodologii, Uniwersytet Śląski)

Książka przybliża polskiemu Czytelnikowi problematykę formalnych systemów dialogowych – ważnego nurtu we współczesnych badaniach nad argumentacją, w ramach którego próbuje się w formalny sposób opisać problematykę pewnych procesów komunikacyjnych. Dokonana – w rozwiniętym przez Autorki formalizmie Prakkena – rekonstrukcja logiki dialogowej Lorenzena i dialektyki formalnej Hamblina umożliwia spójne porównanie ich mocnych i słabych stron. Praca ma wszelkie dane po temu, aby w polskim piśmiennictwie, poświęconym formalnym systemom dialogowym, stać się pozycją bardzo znaczącą.
Mariusz Urbański (Zakład Logiki i Kognitywistyki, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza)

ISBN 978-83-7683-104-6
Rok wydania 2015
Stron 242
Wymiary 145×205
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.