search

Obowiązek polityczny jako dylemat moralny - Filip Niemczyk

12,60 zł
Brutto
Teoretyczne i praktyczne trudności z uzasadnieniem etycznej powinności posłuszeństwa prawu są ewidentne, niezależnie od tego, czy sięgniemy po dzieła Platona, Hobbesa, Kanta, Rawlsa czy Nozicka. Żadna teoria, oprócz rzeczywistej zgody na podporządkowanie się, nie daje trwałej i wystarczająco szerokiej podstawy do mówienia, że obywatele mają obowiązek przestrzegania prawa niezależnie od treści i moralnej istotności legalnych reguł. Stoję na stanowisku, że mamy tu do czynienia z autentycznym dylematem moralnym, którego refleksem są debaty w filozofii polityki dotyczące legitymizacji władzy państwowej.
Ilość

  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy UWAGA: Z POWODU URLOPU WSZYSTKIE ZAMÓWIENIA BĘDĄ REALIZOWANE PO 22 MAJA 2024 R.

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

Skąd bierze się uprawnienie jednych do sprawowania władzy i stosowania przemocy wobec innych, w imieniu wspólnoty politycznej, państwa, ojczyzny, ludu czy jakiegokolwiek innego, kolektywnego tworu? Teoretyczne i praktyczne trudności z uzasadnieniem etycznej powinności posłuszeństwa prawu są ewidentne, niezależnie od tego, czy sięgniemy po dzieła Platona, Hobbesa, Kanta, Rawlsa czy Nozicka. Żadna teoria, oprócz rzeczywistej zgody na podporządkowanie się, nie daje trwałej i wystarczająco szerokiej podstawy do mówienia, że obywatele mają obowiązek przestrzegania prawa niezależnie od treści i moralnej istotności legalnych reguł. Stoję na stanowisku, że mamy tu do czynienia z autentycznym dylematem moralnym, którego refleksem są debaty w filozofii polityki dotyczące legitymizacji władzy państwowej.
FILIP NIEMCZYK jest filozofem i prawnikiem. Zainteresowania koncentruje na analitycznej filozofii polityki i etyce, przede wszystkim w wydaniu anglosaskim. Zajmuje się problematyką relacji między prawem i moralnością, teorii kary, umowy społecznej i jednostkowej autonomii. Na co dzień wykonuje zawód adwokata.

ISBN 978-83-7683-108-4
Rok wydania 2015
Stron 404
Wymiary 135×210
9 egz.
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.