search

Pawła Florenskiego filozofia wszechjedności - Justyna Kroczak

12,81 zł
Brutto

Szczególnie cenny jest wybór przedmiotu monografii, jakim jest dokonanie Florenskiego, postaci choćby nie pierwszoplanowej w filozofii rosyjskiej, ale charakterystycznej dla rosyjskich elit intelektualnych okresu radykalnych przemian na przełomie wieku XIX i XX. Stąd rozprawa jest ważna dla określenia mentalności tych elit, jakże różnych od zsekularyzowanej kultury Zachodu.

Ilość

  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy UWAGA: Z POWODU URLOPU WSZYSTKIE ZAMÓWIENIA BĘDĄ REALIZOWANE PO 22 MAJA 2024 R.

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

„Szczególnie cenny jest wybór przedmiotu monografii, jakim jest dokonanie Florenskiego, postaci choćby nie pierwszoplanowej w filozofii rosyjskiej, ale charakterystycznej dla rosyjskich elit intelektualnych okresu radykalnych przemian na przełomie wieku XIX i XX. Stąd rozprawa jest ważna dla określenia mentalności tych elit, jakże różnych od zsekularyzowanej kultury Zachodu. Równie cenne jest umiejętne, bowiem rzetelne ukazanie tego dokonania w złożonym kontekście intelektualnym, tyleż filozoficznym, co religijnym, sięgającym długiej tradycji doktrynalnej prawosławia. Ze względu na syntezujący charakter tej rozprawy, a nawet klarowny i dydaktyzujący sposób wykładu, ujęcie to, obok wprowadzania w tytułową problematykę, może być znakomitym kompendium kultury filozoficznej i religijnej omawianego okresu (…)”.
Ks. prof. Stanisław Janeczek
JUSTYNA KROCZAK doktor filozofii, pracuje w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zajmuje się rosyjską filozofią religijną, myślą staroruską oraz filozofią bizantyjską. Publikowała m.in. w „Slavii Orientalis”, „Logos i Ethos”, „Przeglądzie Filozoficznym”.

ISBN 978-83-7683-116-9
Rok wydania 2015
Stron 206
Wymiary 145×210

45 egz.
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.