search

Granice historyczności - Barbara Skarga

9,45 zł
Brutto
Co jest charakterystyczne dla naszych dziejów: ich ciągłość czy nieustanna przemiana, a jeżeli heraklitejska wizja świata jest jedyną z możliwych, to czy się zgodzić mamy, że nie istnieje nic, co by stanowiło ponadczasową wartość? Czy można też powiedzieć coś dokładniejszego o samej pracy myśli, o zmienności jej instrumentów, o jej dążeniach? Stawiam tu pytanie o granice historyczności człowieka. Nie wydaje mi się, aby można było jednoznacznie na nie odpowiedzieć. Ale może uda mi się ukazać kierunek, w którym powinna podążać myśl poszukująca.
Ilość
Obecnie brak na stanie


  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy UWAGA: Z POWODU URLOPU WSZYSTKIE ZAMÓWIENIA BĘDĄ REALIZOWANE PO 22 MAJA 2024 R.

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

„…czym właściwie jest historia intelektualna: szeregiem wielkich odkryć, poszczególnych epok czy mozaiką pomysłów i idei rozrzuconych i niewykazujących żadnej logicznej linii rozwoju? Co jest charakterystyczne dla naszych dziejów: ich ciągłość czy nieustanna przemiana, a jeżeli heraklitejska wizja świata jest jedyną z możliwych, to czy się zgodzić mamy, że nie istnieje nic, co by stanowiło ponadczasową wartość? Czy można też powiedzieć coś dokładniejszego o samej pracy myśli, o zmienności jej instrumentów, o jej dążeniach? Stawiam tu pytanie o granice historyczności człowieka. Nie wydaje mi się, aby można było jednoznacznie na nie odpowiedzieć. Ale może uda mi się ukazać kierunek, w którym powinna podążać myśl poszukująca.”

Rok wydania 2005
ISBN: 83-7388-083-6

stron: 236
wymiary: 14,5×20,5 cm
oprawa miękka
Wydawca: Instytut Filozofii i Socjologii PAN
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.