search

Przyszłość rewolucji liberalnej - Bruce Ackerman

9,87 zł
Brutto
W tej ważnej i bardzo aktualnej książce wiodący teoretyk polityczny omawia możliwość stworzenia demokracji liberalnej w Europie Zachodniej i Wschodniej i daje konkretne propozycje realizacji tego celu.
Ilość

  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

Przełożyła Helena Grzegołowska-Klarkowska

Kiedy w 1989 roku zakończyła się Zimna Wojna, w Europie Wschodniej pojawiły się nowe narody, a rewolucyjna walka przeciwko totalitarnej władzy o ugruntowanie ideałów liberalnych rozprzestrzeniła się na cały świat. Czy obietnice liberalizmu zostaną zrealizowane? Co mogą zrobić liberałowie, by urzeczywistnić swoje oczekiwania i stworzyć trwałe formy porządku społecznego? W tej ważnej i bardzo aktualnej książce wiodący teoretyk polityczny omawia możliwość stworzenia demokracji liberalnej w Europie Zachodniej i Wschodniej i daje konkretne propozycje realizacji tego celu. Bruce Ackerman rozpoczyna od zarysu wyzwań, przed którymi stoi Europa Zachodnia, pierwszy raz od pół wieku zdolna wpływać na swój los bez stałych interwencji ze strony Stanów Zjednoczonych i Związku Radzieckiego. Dopóki jednak nie podejmie się właściwych decyzji, ten obiecujący moment może się przekształcić w kolejny cykl walk nacjonalistycznych. Od działań rewolucyjnych oczekuje się obecnie budowy nowych podstaw dla demokratycznej federalnej Europy - związku na tyle silnego, by mógł utrzymać pokój i zwalczać zagrożenie ze strony lokalnych tyranii. Następnie Ackerman zajmuje się Europą Wschodnią i rozważa podstawowe problemy przeoczone w pogoni za gospodarką rynkową. Podkreśla, że przodujące kraje - w tym Polska, Węgry i Rosja - muszą uchwalić nowe konstytucje, a nie zadowalać się pospiesznym poprawianiem starych komunistycznych dokumentów. To wielki błąd, mówi Ackerman, istnieje bowiem pilna potrzeba konstytucjonalizacji rewolucji liberalnej, a możliwości dokonania tego są o wiele mniejsze, niż wielu ludziom się zdaje. Ani wysiłki sędziów zmierzające do ukarania współpracowników starego reżimu i naprawienia krzywd jego ofiar, ani też ich aktywność ogarniająca Europę Wschodnią nie powinny zdominować problemu stworzenia demokratycznie uprawomocnionej konstytucji. Ackerman kończy swoją książkę oceną wpływu, jaki miały rewolucje 1989 roku na Republikę Południowej Afryki, Amerykę Łacińską i Stany Zjednoczone, badając, w jaki sposób decydujące działania liberalne na całym świecie mogą zwiększyć znaczenie funkcjonowania demokracji konstytucyjnej i przywrócić zapoznane dziedzictwo rewolucji liberalnej ..

Seria: Terminus, tom 11
Rok wydania: 1996
Wydanie pierwsze
Format 125 x 205 mm
Liczba stron: 161
Oprawa miękka
ISBN 83-85505-54-7
Cena katalogowa 14 zł
Projekt okładki i stron tytułowych: Magdalena Maria Gozdek
20 egz.
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.