search

Mieszanka wybuchowa. Felietony i powiastki ze świata jednowymiarowego - Jacek Zychowicz

7,56 zł
Brutto
Dając wyraz swym doświadczeniom i obsesjom, Zychowicz spisuje coś w rodzaju „historii sekretnej” III Rzeczypospolitej. Idąc śladami swych duchowych mistrzów - Adorna, ,Benjamina, Berga, Brechta, Brzozowskiego i Szostakowicza - zastanawia się, jak żyć w nie tyle nawet konsekwentnie złym, co bezdennie absurdalnym świecie.
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

  Polityka bezpieczeństwa

jest zgodna: z Rozporządzeniami Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r., z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta i Kodeksem cywilnym.

  Zasady dostawy

Koszt wysyłki od 12,90. Przy zakupie za co najmniej 130 zł wysyłka gratis. Możliwy odbiór osobisty

  Zasady zwrotu

Jeśli zamówione egzemplarze są uszkodzone lub wadliwe, Klient ma prawo do zwrotu towaru na nasz koszt. Towar bez wad Klient ma prawo zwrócić na swój koszt w terminie do 28 dni od dnia zakupu, pod warunkiem, że o swoim zamiarze poinformuje w ciągu 14 dni.

Krytyk Jan Jacewicz, jeden z pierwszych czytelników „Mieszanki wybuchowej”, uważa że książka ta mogłaby równie dobrze nazywać się „Rzezią świętych krów”. Jej autor - według wnikliwego komentarza Jacewicza - wojuje z całym bez mała światem: rozprawiając się ze Stanami Zjednoczonymi, Kościołem, obozem posierpniowym, salonem intelektualnym, dyspozycyjnymi moralistami, kulturą pop, mediami i światkiem biznesu, nie oszczędza bynajmniej instytucjonalnej ani kontrkulturowej lewicy. Dając wyraz swym doświadczeniom i obsesjom, Zychowicz spisuje coś w rodzaju „historii sekretnej” III Rzeczypospolitej. Idąc śladami swych duchowych mistrzów - Adorna, ,Benjamina, Berga, Brechta, Brzozowskiego i Szostakowicza - zastanawia się, jak żyć w nie tyle nawet konsekwentnie złym, co bezdennie absurdalnym świecie.
Jacek Zychowicz jest z zawodu m. in. polonistą, filozofem, politologiem, krytykiem literackim, publicystą, redaktorem pism kulturalno-politycznych oraz wykładowcą rozmaitych szkół wyższych. Niezależnie od chałturniczych zobowiązań, z wyboru i upodobania jest natomiast muzykologiem-amatorem i kolekcjonerem płyt. Publikował m.in. w Wiadomościach Kulturalnych, Bez Dogmatu, Lewą Nogą, Dziś, Trybunie, Aneksie, Polityce, Przeglądzie, Nowym Tygodniku Popularnym, Res Humana, Myśli Socjaldemokratycznej, Twórczości, Sztuce, a nawet w Gazecie Wyborczej (to ostatnie dotychczas sobie wyrzuca, mimo iż nie jest moralnym rygorystą).
Przełomu w jego biografii dokonało wynalezienie i opra-cowanie przedrukowanego w niniejszym tomie,,Słownika Papugi": poręcznego zbioru frazesów na wszystkie możliwe okazje. Mając w ręku taki skarb, postanowił zostać premierem albo chociaż liderem (wszystko jedno czego). W ostatniej chwili, zanim jeszcze umieści się na firmamencie medialnym jako jego najjaśniejsza gwiazda, obdarowuje elitę polskich czytelników różnobarwnym bukietem przemyśleń ze swej dziwacznie wydłużonej, ale ciekawej rnłodości.

ISBN: 83-88353-40-3
stron: 268
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm
oprawa miękka
Wydawnictwo: Książka i Prasa
1 Przedmiot
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.